Rywalizujący w Formule 1 zespół Red Bull potwierdził, że Tajlandczyk Alexander Albon nadal będzie się ścigał w jego barwach w sezonie 2020. Już wcześniej było jasne, że w ekipie pozostanie Holender Max Verstappen. Zmian nie będzie też w zespole Toro Rosso.
Albon w 19 wyścigach obecnego sezonu zgromadził 84 punkty i w klasyfikacji generalnej zajmuje szóste miejsce. Najlepiej spisał się w GP Japonii, w którym był czwarty.
Red Bull jest właścicielem jeszcze jednego zespołu F1 - Toro Rosso. Mający bazę we włoskiej Faenzie team również we wtorek potwierdził, że jak w obecnym sezonie jego barw będą bronić Francuz Pierre Gasly i Rosjanin Daniił Kwiat.
W składach ekip pozostaje tym samym już tylko jedna wątpliwość - kto zastąpi Roberta Kubicę w Williamsie. Najprawdopodobniej będzie to Kanadyjczyk Nicholas Latifi, który uczestniczył już w kilku treningach w tym sezonie.
Składy zespołów Formuły 1 w sezonie 2020:
Mercedes: Lewis Hamilton (W. Brytania), Valtteri Bottas (Finlandia)
Ferrari: Sebastian Vettel (Niemcy), Charles Leclerc (Monako)
Red Bull: Max Verstappen (Holandia), Alexander Albon (Tajlandia)
McLaren: Carlos Sainz jr (Hiszpania), Lando Norris (Kanada)
Renault: Daniel Ricciardo (Australia), Esteban Ocon (Francja)
Toro Rosso: Pierre Gasly (Francja), Daniił Kwiat (Rosja)
Racing Point: Sergio Perez (Meksyk), Lance Stroll (Kanada)
Alfa Romeo: Kimi Raikkonen (Finlandia), Antonio Giovinazzi (Włochy)
Haas: Kevin Magnussen (Dania), Romain Grosjean (Francja)
Williams: George Russell (W. Brytania), ?
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.